جستجو کردن
Close this search box.

آموزش پیانو

اساتید پیانو در آموزشگاه

مدرس: پیانو/ تار/ سه تار/ مبانی موسیقی
مدرس: آواز پاپ/ پیانو
مدرس: پیانو

پیش ثبت نام در دوره آموزشی پیانو

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دوره آموزش پیانو، چگونه شروع می‌شود؟

در کلاس پیانو همه چیز از مقدمات نظری آغاز خواهد شد. در ابتدا شما یاد می‌گیرید که چگونه بنشینید و چطور دست‌ها را بر روی پیانو بگذارید. یادگیری بر روی ساز، قدم‌های بعدی آموزش پیانو است.

انتخاب کتاب آموزشی مناسب بسیار مهم است. معمولاً دو کتاب جان تامسون و آوای پیاتو برای تدریس پیانو به کودکان مناسب است و از کتاب مایکل آرون برای تدریس این هنر به بزرگسالان استفاده می‌شود.

بهترین سن برای یادگیری پیانو

آموختن هنر موسیقی، سن و سال نمی‌شناسد. هر زمان که احساس کردید انگشت‌هایتان برای رقص بر روی ساز بی‌قراری می‌کند، وقت آن است که به نجوای درونی‌تان گوش فرا دهید و یادگیری پیانو را آغاز کنید.

بهترین سن برای یادگیری پیانو، کودکی است. کودکان از ۶_۷ سالگی می‌توانند نواختن پیانو را زیر نظر اساتید مجرب آغاز نمایند. البته این به معنای آن نیست که بزرگسالان نمی‌توانند شروع کنند؛ آنچه اهمیت دارد عشق و علاقه به پیانو نوازی است که بهترین انگیزه برای آموختن اصول آن است.

آموزشگاه موسیقی علم با تکیه بر تجربه و سابقه درخشانی که در زمینه آموزش انواع ساز دارد، در کنار شما هنردوستان است و دوره‌های آموزش پیانو را زیر نظر اساتید مجرب برگزار می‌کند.

قیمت ساز پیانو

این ساز که در دسته ی ساز های گران قیمت میباشد و از 70 تومان برای کودک شروع میشود  و همین طور هزینه جانبی زیادی به دنبال دارند.

پیشنیاز دوره پیانو

برای کودکان پیشنهاد می‌شود قبل از شرکت در دوره آموزش پیانو، دروره موسیقی کودک را بگذرانند تا با ریتم ها کمی آشنا باشند.

برای بزرگسالان مدت زمان تمرین از 15 دقیقه در روز به بالا آغاز می شود در این ساز سولفژ نیاز نیست اما درک را بالا میبرد پس پیشنهاد می شود.

مدرسان پیانو در موسسه علم چه کسانی هستند؟

نقش استاد در آموزش پیانو را نباید دست کم گرفت. یک مدرس خوب، به شکوفا شدن استعداد هنرجویان کمک می‌کند و انگیزه آن‌ها را برای نواختن پیانو، مضاعف خواهد کرد.

ما در آموزشگاه موسیقی علم، افتخار همراهی با خانم مرجان مهربان را داریم. بغیر از ایشان، آقایان نوژن معروفی و سحاب علم در کنار ما هستند و به آموزش هنر پیانو می‌پردازند.

آموزش پیانو

کمی درمورد ساز پیانو

پیانو از جمله سازهای صفحه کلیددار است که صدای آن، از برخورد چکش‌ها با سیم‌های فلزی داخل جعبه چوبی ایجاد می‌شود. کلید یا همان کلاویه ها، در اثر فشار، چکش‌ها را به حرکت درمی آورند. سیم‌های پیانو، به صفحه صدا متصل شده اند؛ این صفحه صدا را تقویت می‌کند.

بارتولومئو کریستوفری، در سال ۱۷۰۹، پیانو را از روی ساز هارپسیکورد ساخت. پیانو، در میان سازهای رایج، وسیع‌ترین صوت را داراست. صدای دلنشین و گوش نواز پیانو، هنرجویان بسیاری را در سراسر جهان مشتاق یادگیری نوع نواختن آن نموده است. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید، حتماً به نکاتی که در ادامه خواهیم گفت توجه داشته باشید.

نکات مهم در آموزش پیانو

شروع کردن بسیار مهم است اما از آن مهمتر، چگونه شروع کردن است. شما به عنوان یک پیانیست تازه کار، ممکن است میان ده‌ها تکنیک و متد آموزشی، راه خود را گم کنید و با سردرگمی، دست از آموزش پیانو بکشید. اما نکاتی هست که توجه به آن، مثل یک چراغ مسیرتان را روشن خواهد کرد.

به سراغ یک معلم خوب بروید

یک معلم خوب، مثل یک معمار، بنای یادگیری شما را خشت به خشت می‌سازد. اگر بدون استاد شروع کنید و در جایی از این مسیر اشتباه کنید، این خطا به یک عادت تبدیل می‌شود که ترک و اصلاح آن بسیار زمانبر است.

از نواختن آهنگ‌های مورد علاقه‌تان شروع کنید

بهتر است به سراغ آهنگ‌هایی بروید که از ته دل آن‌ها را دوست دارید. بدین ترتیب هماهنگی بهتری بین ذهن و عضله شکل می‌گیرد و جزئیات کار بهتر از آب در می‌آید.

برای دیگران اجرا کنید

اگر از هر فرصتی برای اجرا آهنگ در برابر دیگران استفاده کنید، اعتماد به نفس‌تان افزایش می‌یابد. جسور باشید و اجازه دهید دیگران درباره نحوه نواختن شما نظر بدهند.

روی تکنیک‌ها حساس نباشید

لازم است که برخی تکنیک‌ها در شرایط خاص کنار گذاشته شود. انعطاف‌پذیر باشید و قطعات سخت را به چندین بخش قسمت کوتاه بشکنید.

از شکستن میزان‌های بلند به واحدهای کوتاه غافل نشوید

برای درک بهتر از ساختار قطعه، میزان‌های پیچیده را به واحدهای کوچکتر بشکنید. تجربه نشان داده که مبتدی ها، از وجود تعداد زیادی نت در میزان، گیج می‌شوند.

یک پیانو خوب و باکیفیت بخرید

برخی اساتید می‌گویند ضعف بسیاری از شاگردهایشان، مهارت نیست، بلکه در ساز است. استفاده از پیانو و کیبوردهای بی‌کیفیت، نوازندگی را سخت می‌کند.

بیشتر از همیشه آهنگ گوش دهید

با گوش دادن به موسیقی، درک شما از داینامیک، آرتیکولاسیون و کاربرد این‌ها در اجرای واقعی بهتر می‌شود. پس تا می‌توانید آهنگ گوش دهید.

به دنبال یادگیری تئوری موسیقی باشید

تئوری، به درک بهتر اصول پشت پرده موسیقی به شما کمک می‌کند. با آگاهی از مبانی موسیقی، می‌توانید ساختار اولیه یک آهنگ را به راحتی تشخیص دهید.

سرعت تمرین خود را پایین بیاورید

یکی از عوامل شکست در نوازندگی، عجله کردن است. برای اجرای دقیق یک قطعه، باید با سرعت پایین تمرین کنید.

درست بنشینید

طرز نشستن پشت پیانو، بسیار مهم است. یادتان باشد که هرگز قوز نکنید و در نیمه جلویی نیمکت پیانو بنشینید.

انگشت‌گذاری درست را بیاموزید

انگشت‌گذاری صحیح، به شما کمک می‌کند که تکنیک‌های صحیح را در موقعیت‌های مختلف یاد بگیرید.

قطعه مورد نظر را حفظ کنید

قبل از نواختن یک قطعه، آن را ده‌ها بار گوش کنید تا جزئیات در خاطرتان ثبت گردد.

نت خوانی را جدی بگیرید

تشخیص نت ها، سرکلیدها و ریتم‌ها به افزایش سرعت یادگیری کمک می‌کند.

به دست‌ها نگاه نکنید

به جای عادت کردن به چشم ها، از حافظه و قدرت شنوایی خود کمک بگیرید.

ملودی را همزمان با نواختن بخوانید

زمزمه ملودی، به شما کمک می‌کند تا آهنگ را با جزئیات بیشتری به خاطر آورید.