سینا علم

سینا علم زاده آذر 1368 در تهران آهنگساز، تنظیم کننده و نوازنده ایرانی کمانچه، ویولن و یکی از اعضای گروه زند به خوانندگی علی زندوکیلی است. وی از سال 1378 موسیقی را با ساز ویولن شروع کرد و در سال 1383 و در سن 15 سالگی تحصیلات خود را در هنرستان علی صدا و سیما آغاز کرد پس از اخذ مدرک دیپلم از هنرستان عالی موسیقی با ساز کمانچه به دانشگاه عالی موسیقی راه یافت و موفق به دریافت مدرک کارشناسی موسیقی از آن دانشگاه شد. او نزد اساتیدی همچون کمال پور تراب، محسن نفر، هادی آرزم، هادی منتظری و … موسیقی آموخته است. وی همچنین با سازمان صدا و سیما به عنوان نوازنده و آهنگساز همکاری داشته و تجرب تدریس در هنرستان عالی موسیقی را نیز در کارنامه هنری خود دارد. سینا علم در سال 1387 مجوز تدریس موسیقی را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد.

سینا علم
سحاب علم

سحاب علم

سحاب علم متولد آذر ماه سال 1368 در تهران است. وی از ۹ سالگی با نوازندگی ساز تنبک و دف در زمینه موسیقی کار خود را آغاز کرده و بعد از 5 سال در این حیطه برای وارد شدن به هنرستان موسیقی ساز تار و سه تار را به عنوان ساز تخصصی خود وساز پیانو را به عنوان ساز دوم خود انتخاب کرده است. سحاب علم پس از گذراندن مقطع متوسطه در هنرستان موسیقی موفق به دریافت مدرک کارشناسی موسیقی در گرایش نوازندگی شد. وی به علت علاقه زیاد به آهنگسازی در مقطع کارشناسی ارشد، رشته آهنگسازی و همچنین ساز تخصصی پیانو را در دانشگاه هنر تهران انتخاب کرد.

او نزد هوشنگ ظریف، داریوش پیرنیاکان، مرحوم مصطفی پورتراب، اسماعیل تهرانی، محمد اسماعیلی، محسن نفر، مرحوم منصور سینکی، وارطان ساهاکیان، دکتر امین هنرمند، محمدرضا تفضلی، حمیدرضادیبازر، شریف لطفی و دکتر محمدرضا آزاده فر موسیقی آموخته است. وی در حال حاضر با گروه زند به خوانندگي علي زندوكيلي  همكاري دارد.