جستجو کردن
Close this search box.

آموزش آواز کلاسیک

اساتید آواز کلاسیک در آموزشگاه

هیچ داده ای یافت نشد

پیش ثبت نام در دوره آموزشی آواز کلاسیک

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

از پرطرفدارترین سبک‌های موسیقی که در این سال‌ها توانسته محبوبیت زیادی کسب کند، موسیقی کلاسیک است. برخلاف تصور برخی که گمان می‌کنند طرفداران موسیقی کلاسیک، افراد سن بالا هستند، این سبک، در میان جوانان و نوجوانان نیز کم طرفدار ندارد! آواز کلاسیک را غنی‌ترین نوع آواز می‌دانند.

آموزش‌های این سبک از آواز همانند دوره های آواز پاپ و آواز ایرانی، بر این پایه استوار شده که هنرجو با دانستن تئوری موسیقی و جزئیات آن، می‌تواند درک کامل و درستی از موسیقی کلاسیک به دست آورد. بیشترین تاکید بر اصول و مبانی موسیقی را در این سبک می‌بینید.

باید بدانید که بعد از آموزش کامل و اصولی تئوری موسیقی و سلفژ، هنرجو تنفس دیافراگمی درست را می‌آموزد و مهارت‌های مرتبط با خواندن را فرامی گیرد. معمولاً آواز کلاسیک با با ساز پیانو همراه است. البته زیبایی موسیقی کلاسیک، به اشعار پر مفهوم و معنی دار آن است که بر دل و جان می‌نشیند.

در دنیای موسیقی، این عشق و علاقه است که حرف اول را می‌زند؛ خوشبختانه هر کاری با پشتکار و اراده عملی خواهد شد. پس اگر با شنیدن آواز کلاسیک، آرزو کردید که‌ای کاش شما هم می‌توانستید اینطور آواز بخوانید، می‌توانید در کلاس‌های آموزش آواز شرکت کنید و همه چیز را از پایه بیاموزید. اما آیا می‌دانید چه عواملی در یادگیری آواز کلاسیک مهم است؟

از اهمیت آموزش آواز کلاسیک چه می‌دانید؟

راز یادگیری موسیقی کلاسیک، عشق و علاقه، تلاش، پشتکار، صبر و حوصله است که باعث می‌شود شما با انرژی مضاعفی تمرین کنید و خیلی زود پیشرفت نمایید. فراموش نکنید که ایران ما، فرهنگی غنی و پربار دارد و به همین دلیل پتانسیل آن در سبک‌های مختلف موسیقی بویژه آواز کلاسیک بالاست. بسیاری از کارشناسان براین باورند که دنیای موسیقی، در این سال‌ها با سبک‌های جدیدی به ویژه راک قبضه شده است؛ در حالی که اینطور نیست و آواز کلاسیک، غنی‌تر از آن است که بتوان جایگزینی برای آن پیدا کرد.

هدف داشتن است که به هنرجویان جهت می‌دهد. اگر هدف از یادگیری آواز کلاسیک، لذت بردن از محتوای عمیق و پرمعنای این سبک از موسیقی باشد، مطمئناً پیشرفت‌های خیلی خوبی به دست خواهید آورد. البته مشروط بر آنکه اصول و قواعد موسیقی کلاسیک را بشناسید و بدانید که رعایت این قوانین، آینده‌ای درخشان را برای شما در این دنیای پر رمز و راز رقم می‌زند.

گوش دادن به آواز کلاسیک را فراموش نکنید

اگر می‌دانستید که گوش دادن به موسیقی تا چه اندازه در یادگیری شما تاثیر دارد، هرگز از آن غافل نمی‌شدید! اگر مایل به یادگیری آواز کلاسیک هستید، باید آثار هنرمندان فعال در این سبک از موسیقی را بشنوید و نکات مهم آن را یاد یگیرید. شاید بگویید به دلیل مشغله‌های کاری، فرصتی برای گوش دادن به موسیقی ندارید. اما بدون نیاز به در نظر گرفتن ساعات اختصاصی برای شنیدن آواز کلاسیک، حتی موقع رانندگی و انجام امورات روزانه نیز می‌توانید به این نوع موسیقی گوش دهید و از شنیدن آن لذت ببرید.

یک نکته مهم؛ گوش دادن به موسیقی کلاسیک اصلاً نباید شما را وادار به کپی کردن از آن اثر نماید! کم نیستند افرادی که با شنیدن آواز کلاسیک، سعی می‌کنند مشابه آن را اجرا نمایند. ما این کار را ابداً پیشنهاد نمی‌کنیم! مهمترین عامل پیشرفت در موسیقی کلاسیک، ارائه یک کار جدید و نو است. دقت داشته باشید که گوش دادن به موسیقی، به معنای کپی کردن نیست. از قضا با گوش دادن، تکنیک‌ها را یاد می‌گیرید و خیلی زودتر پیشرفت خواهید کرد.

سازهای کلاسیک پا به پای با آواز کلاسیک

وقتی شما می‌تواند در دنیای موسیقی کلاسیک پیشرفت کنید که اطلاعات درستی درباره اصول و قواعد آن داشته باشید و سازهای کاربردی در موسیقی کلاسیک را بشناسید. معمولاً آواز کلاسیک را نخواهید شناخت مگر آنکه در کنار این سبک از آواز، سازهای کلاسیک را هم بشناسید.

یک سرچ ساده در اینترنت و منابع دیگر می‌تواند اطلاعات شما درباره سازهای کلاسیک را به طرز قابل توجهی افزایش دهد. اما شناختی که از کارکردن با این سازها به دست خواهید آورد، بسیار بهتر و کاربردی‌تر خواهد بود. شما به راحتی می‌توانید با این سازها ارتباط برقرار کنید و با همراهی آن، یک آواز کلاسیک شنیدنی خلق نمایید. پس از یادگیری اصول نوازندگی سازهای کلاسیک نیز غافل نشوید.

تمرین کردن، مهمترین اصل یادگیری آواز کلاسیک

راز یادگیری آواز کلاسیک، تمرین کردن است. اصلاً حرف اول را در آواز کلاسیک، تقویت صدا می‌زند و نمی‌توان بدون تمرین کردن به فکر تقویت صدا بود! یادتان باشد که حضور در کلاس‌های آموزش آواز کلاسیک، اولین قدم است اما هرگز کافی نیست؛ شما باید بتوانید آموخته‌هایتان را دائماً مرور کنید که تنها با تمرین کردن امکان پذیر است. تمرین زیاد، صدای شما را پخته می‌کند. تمرین کردن زمان و مکان خاصی نمی‌خواهد! شما حتی موقع استراحت و رانندگی می‌توانید آموخته‌هایتان را با تمرین کردن مرور کنید.

نقش استاد در آموزش آواز کلاسیک

بهترین راه برای فراگیری آواز کلاسیک، حضور در کلاس‌های آموزشی است که اساتید آن‌ها در زمینه موسیقی و به صورت ویژه در موسیقی کلاسیک تجربه زیادی دارند. یک استاد خوب، مسیر پیشرفت در آواز کلاسیک را برای هنرجویان هموار می‌کند و تاثیر زیادی در پیشرفت او دارد. اما چگونه می‌توان در کنار بهترین اساتید، آواز کلاسیک را فرا گرفت؟

آموزشگاه موسیقی علم، با سال‌ها تجربه در این عرصه توانسته هنرمندان بسیاری را پرورش دهد. این موسسه افتخار همراهی با برترین اساتید موسیقی ایران را دارد و اکنون در خدمت شما است تا صفر تا صد آواز کلاسیک را بیاموزید. اگر عاشق آوا کلاسیک هستید اما نمی‌دانید از کجا باید شروع کرد، حتماً با ما تماس بگیرید.